Etyka biznesu w tle opowieści wigilijnej

W Nowym Roku osiągnięcia założonych celów i sukcesów w inwestycjach i rozwoju…

Kantorino

Drzwi od kantoru Scrooga były otwarte, aby mógł mieć na oku buchaltera, siedzącego w małej sąsiedniej izdebce, albo raczej w ciemnej piwniczce, gdzie przepisywał listy. W pokoju Scrooga tlał maleńki ogień — lecz ogień w izbie buchaltera nierównie by mniejszy — zdawałoby się, że się zaledwie żarzy jeden węgielek.

Kantorino tworzą ludzie – nasz zespół czuwał nad Państwa finansami przez cały rok, w tym wyjątkowym, światecznym okresie chcieliśmy podziękować za współpracę i możliwość uczestniczenia w życiu Państwa przedsiębiorstw. Nie spędzamy świat w kantorze jak Dickensowski bankier, ale i tak chcielibyśmy jak trzy dobre duchy przypomnieć Państwu fragmenty opowieści wigilijnej, które pomimo mijającego czasu mówią o etyce w biznesie.

— Przepraszam pana, bardzo przepraszam, spóźniłem się cokolwiek.
— Cokolwiek — półosiemnastej minuty! Proszę bliżej!
— To tylko raz do roku — mówił Bob z pokorą — raz jeden, to mi się nigdy nie przytrafi; zabawiłem się wczoraj z dziećmi i tak mi czas uciekł, że…..
— Nie — tak być dalej nie może — przerwał mu Scrooge. — Dość tego! — zeskoczył z krzesła, porwał Boba wpół i zawołał: — Tak być nie może. Dlatego… podwajam ci pensję.

Bob zadrżał, wpadł do swej celki, schwytał żelazną linję, gotów do obrony, chciał wołać — ratunku! pomocy! trzymajcie warjata!— Tak, Robercie — mówił poważnie Scrooge — przede wszystkiem życzę ci wesołych Świąt.

Wymiar etyczny w biznesie jest dla nas ważny, zarówno w relacji z klientami, partnerami handlowymi jak i konkurencją. To swojego rodzaju niepisane prawo, które nakłada szczególny obowiązek odpowiedzialności za działania. Zatrudniamy najlepszych specjalistów, a stabilna pozycja na rynku finansowym i wieloletnie doświadczenie pozwala nam zapewnić Państwu niezbędne wsparcie i bezpieczeństwo transakcji. Naszym celem jest spełnienie Państwa oczekiwań i zapewnienie najwyższej jakości usług, jednocześnie dbając o swoich i Państwa pracowników. 

Tłumy ciągnęły we wszystkich kierunkach, tak jak to widział podczas przechadzki z drugim duchem. Scroogewpatrywał się we wszystkich, rozglądał się na prawo i na lewo, uśmiechając się wesoło. Miał minę takzacną, tak poczciwą, tak zachęcającą — że kilka nieznajomych osób z ludu (ci zawsze są poczciwi), zaczepiłogo, mówiąc: „Wesołych świąt — panie dobrodzieju, wesołych świąt!“

Dbając o rozwój klientów zapewniamy pośrednictwo finansowe i możemy na uczciwych warunkach pomóc w uzyskaniu każdego typu finansowania bankowego. Nie ograniczamy wsparcia tylko do negocjacji, nasi Partnerzy pomogą nawet przy przygotowaniu wymaganych biznes planów czy prognoz finansowych. Do każdego podmiotu podchodzimy indywidualnie, wierząc, że Państwa zysk będzie naszym sukcesem. Dziękujemy za powierzone projekty i udzielone zaufanie, w 2016 roku grono stałych klientów zostało po raz
kolejny poszerzone. Coraz więcej firm przekonało się, że cały czas możecie Państwo oczekiwać od nas przestrzegania najwyższych zasad etyki.

Przyjęto go serdecznie, radośnie. Siostrzeniec, jego żona, goście, którzy później przybyli — wszyscy byli zwielkim dlań szacunkiem i uprzejmością. Bawiono się wybornie. Scrooge śmiał się i zachęcał całetowarzystwo do wesołości, zapraszając do siebie za kilka dni — gdy urządzi mieszkanie.Nazajutrz rano — raniuteńko, był już w kantorze…

Przyszłość Kantorino budujemy na mocnym fundamencie pasji założycieli. Dostrzegamy potrzebę rozwoju, chcemy udoskonalać nasze produkty i w zrównoważony sposób wspierać Państwa w Waszej działalności. W kolejnym roku planujemy jeszcze bardziej wytężoną pracę i dostosowanie do Państwa potrzeb. Zapraszamy na bezpośrednie spotkania i konsultacje u nas w biurze, a także z chęcią odwiedzimy Państwa w Waszej siedzibie lub spotkamy się na konferencjach online.

— Co to za dzień mamy dzisiaj? — zapytał przez okno małego wystrojonego chłopczynę — który stanął i z podziwem wpatrywał się w niego.
— Co? — odpowiedział chłopiec, robiąc wielkie oczy.
— Co za dzień mamy dzisiaj? powiedz mi, mój chłopeńku!
— Dziś — a skądże pan przybywa — dziś jest Boże Narodzenie.

…i wesołych Świąt życzy

zespół Kantorino